8 listopada uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Szczecina Netto Arena na rewię na lodzie pt. "Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza" na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Rewia na lodzie była niesamowitym widowiskiem, które dostarczyło nam wielu niezapomnianych emocji. Mieliśmy okazję zobaczyć fanatystyczny spektakl teatralny, widowiskowy pokaz świateł, pirotechniki i muzyki w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem wspaniałej, ruchomej scenografii, fantastycznej dekoracji i pięknych kostiumów łyżwiarzy. Wycieczka była bardzo udana, to był wspaniale i ciekawie spędzony czas razem.
Wycieczka do Szczecina na rewię na lodzie
- 5
Uroczyste Pasowanie Uczniów Klasy II na Czytelników Biblioteki Szkolnej
Z radością informujemy, że uczniowie klasy drugiej zostali oficjalnie pasowani na czytelników naszej biblioteki szkolnej. Wydarzenie to było wyjątkową okazją do wspólnej zabawy, nauki i integracji.
Podczas uroczystości dzieci pracowały w grupach, rozwiązując cztery przygotowane dla nich zadania – zagadki, układanki oraz rebusy. Za każde poprawnie wykonane zadanie uczniowie mogli zeskanować kod QR, który umożliwiał im odbiór niespodzianki. Drugoklasiści wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością oraz umiejętnością współpracy, doskonale radząc sobie z wyzwaniami.
Kulminacyjnym momentem spotkania było złożenie uroczystej przysięgi, która symbolizowała przyjęcie uczniów do grona czytelników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę oraz książkę, które będą przypominały o tym ważnym wydarzeniu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nowo pasowanym czytelnikom oraz życzymy im wielu wspaniałych chwil spędzonych z książką!
106. Rocznica Ozdyskania Niepodległości - zaproszenie
z okazji Obchodów 106. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zachęcamy do udziału w:
- "Pełczyckim Biegu Niepodległościowym",
- Grze Terenowej pn. "Tropem Niepodległej",
- "Szlacheckim Pikniku Listopadowym".
Organizacja pracy szkoły w dniu 8 listopada 2024r.
Jutro 8 listopada 2024r. zmiana organizacji pracy szkoły w tym dniu. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 8:00 według następującego porządku:
1lekcja; 8:00 - 8:45
2lekcja; 8:55 - 9:40
3lekcja; 9:50 - 10:35
4lekcja; 10:50 - 11:35
5lekcja; 11:55 - 12:50Odwóz uczniów po zajęciach o godzinie 13:00
Harmonogram dowozów w tym dniu:
6:55 Bukwica
7:00 Boguszyny
7:05 Lubianka
7:10 Nadarzyn
7:15 Brzyczno
7:20 Płotno
DYREKCJA
Październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej w Lubianie
W Szkole Podstawowej w Lubianie tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obfitowały w liczne wydarzenia, których celem było promowanie czytelnictwa i zachęcanie uczniów do rozwijania literackich pasji. Październik stał się okazją do organizacji różnorodnych inicjatyw angażujących uczniów w kreatywne i integracyjne aktywności.
Klub SuperMocy – Czytelnicze wyzwania
Jednym z kluczowych wydarzeń był Klub SuperMocy – projekt, w ramach którego uczniowie zdobywali kolejne „supermoce” za przeczytane książki i wykonane wyzwania. Klub SuperMocy miał na celu wzmacnianie umiejętności czytelniczych oraz motywowanie uczniów do aktywnego czytania.
Przerwy z Planszówką – Alternatywna przerwa
Podczas przerw uczniowie mogli uczestniczyć w spotkaniach z grami planszowymi, które pozwalały na rozwijanie umiejętności społecznych i strategicznych w przyjaznej atmosferze biblioteki. To inicjatywa, która spotkała się z dużym zainteresowaniem i przyczyniła się do integracji uczniów.
Kiermasz Taniej Książki – Dostępna literatura dla każdego
W ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się również Kiermasz Taniej Książki. Kiermasz umożliwił uczniom zakup książek w atrakcyjnych cenach, co stanowiło istotne wsparcie w miejscowości, gdzie dostęp do taniej literatury bywa ograniczony.
Gazetki i Cytaty z Książek – Inspiracja na korytarzach
Korytarze szkoły zapełniły się gazetkami informującymi o zaletach czytania oraz cytatami z literatury, które miały na celu inspirowanie uczniów do sięgania po książki. Działania te stworzyły przyjazną i literacką atmosferę, podkreślając wartość literatury w codziennym życiu.
Lekcje Biblioteczne i Teatrzyk Kamishibai
W czasie lekcji bibliotecznych uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania poprzez wspólne czytanie oraz udział w teatrzyku Kamishibai – japońskiej formie teatru obrazkowego, która wprowadzała ich w świat literatury w sposób ciekawy i angażujący.
Kolaże z Cytatów – Twórcza ekspresja
Kreatywne zajęcia z kolażami, podczas których uczniowie wykorzystali cytaty i hasła o czytaniu, pozwoliły rozwijać ich wyobraźnię i zdolności plastyczne, a także podkreślały znaczenie książek w rozwoju osobistym.
#PaździernikMiesiącemBibliotekSzkolnych
12
Zajęcia terenowe w Barlineckim Parku Krajobrazowym
21 października uczennice z klasy VIa uczestniczyły w zajęciach terenowych w Moczydle na terenie Barlineckiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach pierwszego etapu konkursu wiedzy na temat Barlineckiego Parku Krajobrazowego. Podczas zajęć uczniowie ze szkół, których gminy leżą na obszarze parku poznawali jego środowisko przyrodnicze, elementy krajobrazu oraz rozpoznawali drzewa, pióra i szpony ptaków. Zajęcia zakończyły się wspólnym ogniskiem. Za miesiąc spotamy się na kolejnym etapie konkursu - teście wiedzy o Barlineckim Parku Krajobrazowym.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października to dzień wyjątkowy, tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto polskiej szkoły, święto nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. W tym szczególnym dniu składamy nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Pracownikom szkoły dziękujemy za ich zaangażowanie, pomoc i cierpliwość. Jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali apel z okazji tego święta. Samorząd Uczniowski przygotował piękne upominki dla nauczycieli, pracowników szkoły i gości. Były życzenia, piosenki, tańce i przedstawienie, w którym uczniowie z humorem poszukiwali idealnego nauczyciela. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas I i IV, swoimi występami wyrazili wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę, zaangażowanie i wyrozumiałość. Drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły z całego serca DZIĘKUJEMY i życzy zdrowia, pogody ducha i radości z wykonywanej pracy.
8
10 października Dzień Drzewa - certyfikat akcji "PRZYTUL się do DRZEWA"
Z okazji Dnia Drzewa nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii PRZTUL się do DRZEWA organizowanej przez Strażników Lasów. Ogólnopolska akcja PRZYTUL się do DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Drzewa mają ogromne znaczenie w życiu człowieka, dają nam tlen, pochłaniają zanieczyszczenia, są budulcem, pokarmem i schronieniem dla zwierząt oraz ptaków, a dla nas lasy są także miejscem wypoczynku. Drzewa są nam niezbędne do życia, jedno duże drzewo jest w stanie rocznie wyprodukować tlen nawet dla trzech osób. Nasi uczniowie "przytulając" się do drzew pokazali, że szanują nasze lasy i stan przyrody nie jest im obojętny. Brawo uczniowie!
5
Segregujemy i sprzątamy odpady - certyfikat ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata"
W ramach akcji "Sprzątania Świata" uczniowie klas IV-VI sprzątali naszą okolicę. Starsi uczniowie klas VII-VIII uczyli się prawidłowej segregacji odpadów i sposobów na ograniczenie produkcji śmieci. Każdego roku w Polsce średnio jedna osoba produkuje około 300 kilogramów odpadów. To bardzo dużo. W walce z nadmiarem śmieci na Ziemi pomaga ograniczenie produkcji odpadów, segregacja śmieci, a następnie recykling, czyli ponowne wykorzystanie odpadów. Aby w bliskiej przyszłości Ziemi nie zalało morze odpadów, warto wprowadzić w życie kilka prostych zasad:
- podczas zakupów wybieraj ekotorby, nie używaj plastikowych reklamówek,
- wybieraj produkty ze znakiem recyklingu,
- zapisuj zeszyty do ostatniej kartki,
- wymieniaj się, sprzedawaj ubrania, zabawki, sprzęty, itp.
- segreguj śmieci w domu, szkole, pracy.
1